16+
19 января
...
прогноз на 5 дней
-17 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

У Лисичанську існує полігон, відходів гумових технічних виробів. (відео)

08.02.2011 11:00
3673
0
Автор

У Лисичанську існує полігон, відходів гумових технічних виробів. (відео)

У Лисичанську існує полігон, відходів гумових технічних виробів. (відео)

У Лисичанську існує полігон, на території якого закопані відходи гумових технічних виробів. Про специфіку таких відходів розповіла заступник начальника відділу поводження з відходами, небезпечними хімічними речовинами і радіаційній безпеці державного управління охорони природного довкілля в Луганській області.

За словами заступника начальника відділу, відходи гумових технічних виробів є джерелом тривалого забруднення довкілля і відносяться до відходів IV класу небезпеки, які підлягають переробці. При закопуванні цих відходів в землю, вони не розкладаються навіть через 100 років.

Ще при Радянському Союзі на території полігону, який належить "Лисичанському заводу ГТВ", виривали котловани, в які закопували відходи гумових технічних виробів.

Технологія полягала в тому, що відходи чергувалися із землею : 1 метр гумових виробів, потім 60 см землі - і так до самого верху.

В Луганській області 675 га зайнято полігонами. "Всього 32 полігони і 160 сільських звалищ, це не рахуючи стихійних, які утворюються щорічно", - підкреслила фахівець.

Якщо гума не експлуатується, а просто покоїться в спеціально відведеному місці, вона продовжує виділяти певну кількість токсичних хімічних речовин - усього їх може налічувати до 100. Відходи через свої властивості є продуктом не відповідним для поховання - форма шин і специфічна вага із-за кавітації (утворення порожнин) не допускають регульованого ущільнення звалища.

До того ж, контакт шин з дощовими осіданнями і грунтовими водами також супроводжується вимиванням ряду токсичних органічних сполук : дифеніламіну, дибутилфталата, фенантрену і так далі.

Усі ці з\'єднання потрапляють в довкілля.

Відео підготовлено ТРК "Акцент"

Отзывы


© 2009 - 2020 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна.

16+